Hikayemiz - Mjora Dağevi

İçeriğe git

Hikayemiz

Hayat "Hayde" dedi..
Bir varmış bir yokmuş diye başlamak lazım aslında.. Herşey öyle değilmi zaten. Bir varmış, bir yokmuş. Bizimki olayın tam da masalsı kısmı.40 yaş üstü 3 yetişkin ve hayata yeni başlayan Atilla Beşli..Siz hariç; şimdilik Mjora Butik Otel Ailesi bizden ibaret :-) Tam tabir ile ; günümüze kadar "Çalışmak için yaşamış" 3 yetişkinin hayali burası. Eşim; uzak deniz kaptanlığından, Ben; şehrin egzoz ve stresinden, görümcem de; İstanbul'un insanı yutan hızından vazgeçtik ve Kutsal Topraklarda "Yaşamak için çalışmaya" karar verdik..
Buram buram ahşap kokan, ebeyn banyolu  13 odamızda 45 yatak kapasitemiz mevcut. Mevkimizi buranın eskileri Çuklanut diye telafuz ederler.Çamlıhemşinden sonra , Ayder yolu üzerinde 5,km deyiz.Sol yanımız Fırtına Deresi ve her yanımız orman.Yağmur sonrası mis gibi kokan ağaçlar ile dolu ormanlardan.
Hizmet alanımız konaklama ile sınırlı değil.Restoran ve Cafemizde; kahvaltı ve yemek servisleri yapıyoruz. Özellikle kullandığımız malzemelerin organik olmasına özen gösteriyoruz.. Kaçkarlardan bizzati topladığımız moy(dağ çileği), mahevoh (yaban mersini), joh (kırmızı ve siyah böğürtlen), karayemiş (taflan olarak da biliniyor), kendi bahçemizde yetişen erik,kuş üzümü , kızılcık ,reçelleri; kendi yetiştirdiğmiz tavuk/ördek/kaz/sülünlerimizin yumurtaları (120 adet)  ve yöre halkının büyük baş hayvanlarının ürünlerini  (süt, yağ, peynir, minci) hem kullanıyor hem de isteyen misafirlerimize satışını yapıyoruz.
Bahçemizde yaklaşık 15 kişinin aynı anda birlikte yemek yiyebileceği düzen ve kapasite de mangalı olan ahşap bir kamelyamız var.
12 ay hizmete açığız. Çünkü biz aynı zamanda burada yaşıyoruz. yani evimiz burası. Bu bağlamda;  sizleri de gerçek anlamda evimizde konuk etmiş oluyoruz. Bilinenin aksine buralar; sadece Termmuz Ağustos gezileri için değildir. Her mevsim ayrı ve tadına doyulamayan hikayeleri yaşayan vede yaşatan bir coğrafyadır. "Tanrının hobisi" diyorum ben bazen dağları seyre daldığımda.. Özellikle sonbahar da sarı turuncu ve kırmızının her tonuna büründüklerinde endamlı dağlar..
Mjora Butik Otel; tur imkanları da sağlıyor. Eşim, 22 yılı aşkın bir süredir profesyonel tur organizasyonları ve rehberlik yapıyor. Dilerseniz sizin de; kitle turizmi ile uzaktan yakından benzerliği olmayan, binlerce yıllık orman içi patikalardan geçerek yaylalara ulaşabileceğiniz ve Doğukaradenizin özündeki gerçeği yaşabileceğiniz bir hikayeniz olabilir.. Birgün bir yayla evinin mütevazi sofrasında muhlama yiyebilir ; bir sonraki gün ise fiyakalı dağları kendilerine ev bellemiş çobanlar ile katıklarını paylaşabilirsiniz..
Tüm olmuş / olamamışlarınızı bir süre terkedip huzuru iliklerinizde hissedebilmeniz için davet ediyoruz sizi evimize.. Şimdiden iyiki geldiniz diyoruz, hoşgeldiniz.. Ayrılırken; iyiki gelmişiz, tekrar görüşmek üzere diyeceğinizi bilerek..
İçeriğe dön